Dżem domowy kontra dżem ze sklepu

Dżem to produkt, który znamy wszyscy. Jest idealny na kanapki i jako dodatek do ciast i deserów. Niezależnie od wieku, uwielbiamy go wszyscy. Malinowy, truskawkowy, jagodowy — wybór jest ogromny.

Przetwory domowe

Dżemy owocowe są znane ze swoich dobroczynnych właściwości. Co więcej, możemy z nich korzystać przez cały rok. Są idealne na jesienne i zimowe schorzenia. Aby przygotować smaczny, domowy dżem potrzebujemy zmiażdżonych owoców i odpowiedniej ilości cukru. Wpływa on nie tylko na smak, ale także na gęstość gotowego produktu. Aby jego konsystencja była odpowiednia, możemy dodać również cukier żelujący. Najlepszy dżem to ten lekko galaretowany, który bez trudu daje się rozsmarować. Przygotowany w domu jest bardzo zdrowy i smaczny, nie musimy martwić się konserwantami lub słodzikami, które mogą pojawić się w kupnych produktach.

Gotowe przetwory

Niekiedy nie mamy czasu na przygotowanie domowego dżemu owocowego. Możemy znaleźć je w każdym sklepie. Należy jednak dobrze zastanowić się nad wyborem. Niektóre zawierają mnóstwo niezdrowych dodatków. Analizujmy skład na opakowaniu i unikajmy konserwantów i słodzików. Unikajmy szczególnie syropu glukozowo – fruktozowego, który może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wybierajmy te produkty, które zawierają dużą ilość owoców, wszystkie dżemy zawierające ich więcej niż 80 g będą wysokiej jakości. Na sklepowych półkach znajdziemy dżemy przygotowane niemal jak te domowe.

Co będzie lepsze

Oczywiście przeważająca większość postawi na domowe przetwory, jednak firmy zajmujące się produkcją dżemów owocowych przywiązują coraz większą wagę do zdrowego składu swoich produktów. O jakość produktów dba sam Minister Zdrowia. W placówkach oświatowych zakazane jest stosowanie dżemów z dużą ilością cukru i innych substancji słodzących.

Dobrej jakości dżem owocowy będzie świetnym uzupełnieniem diety dla całej rodziny. Bez trudu przekonamy do niego nawet najbardziej wybredne maluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>