Martini

Przepis na Martini

Opis Martini: 

Martini z oliwką – ponownie wracamy do klasyki. Drinka zna niemal każdy. Ulubiony drink gwiazd w wielu filmach, oczywiście podawany z oliwką. Wstrząśnięte, nie zmieszane?   Właśnie pity w ten sposób był ulubionym drinkiem Jamesa Bonda. To właśnie dzięki filmom z Jamesem drink ten stał się bardzo znanym drinkiem w wielu miejscach. Wiele osób jednak myśli, że drink ten składa się tylko z wermutu, który kupujemy w sklepie oraz oliwek. Jest to jednak trochę inne połączenie. Dlaczego właśnie podawany jako „koktajl z oliwką – wstrząśnięty, nie zmieszany”? Gin i wermut łączą się stosunkowo łatwo i nie wymagają energicznego wstrząsania. Pokażę jak robi się słynnego na całym świecie drinka.

Składniki:

60 ml Gin
10 ml Wermut
Oliwki zielone
Lód

Sposób wykonania:

Szklankę do mieszania drinków wypełnij lodem. Wlewamy gin oraz wermut. Składniki dokładnie mieszamy, jednak nie wstrząsamy. Przez sitko barmańskie przelewamy zawartość do kieliszka do martini. Ozdabiamy drinka oliwkami. Oliwki można nakłuć na wykałaczki.

 

 

One thought on “Martini

  1. kalambury lista

    dla mnie martini zawsze, uwielbiam je 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>