Skąd wywodzi się drink Caipiroska?

drink-caipiroskaCzęstym problemem jest to jakie drinki podać na imprezie latem. Upały, żar lejący się z nieba nie są sprzyjającą sytuacją do podawania czystych wysokoprocentowych alkoholi. Lepiej jest postawić na coś lżejszego, orzeźwiającego. Na coś, co przypadnie do gustu zarówno kobietom jak i mężczyznom. Tutaj z pomocą przychodzą przeróżne drinki.Wybór ich jest ogromny. Wszystko zależy od upodobań. Jeśli uwielbiasz lato, upały, brazylijskie klimaty, to z pewnością pokochasz drink Caipiroska. Drink ten doskonale sprawdzi się na upalne dni. Wywodzi się od od drinka i podobnie brzmiącej nazwie czyli caipirinha- w tej wersji używało się brazylijskiego alkoholu o nazwie Cachaca, który był destylowany z trzciny cukrowej. Cały drink należy do drinków orzeźwiających, mających słodko-kwaśny smak.
Do drinka o nazwie Caipiroska potrzebujemy nie brazylijskiej Cachaca tylko zwykłą bądź smakową wódkę. Ta orzeźwiająca kompozycja posmakuje miłośnikom Mojito, choć smaki są nieco inne. Do Caipiroska nie dodaje się mięty. Jest to dosyć tani drink, który łatwo przygotować w swoim domu. Potrzeba do niego niewielu składników. Jest to limonka, cukier, alkohol oraz lód. Są to ogólnodostępne składniki, dlatego też Caipiroska jest chętniej przygotowywana niż Caipirinha, bo do niej niezbędny jest alkohol o nazwie Cachaca. W mniejszych miastach może być o nieosiągalny. Caipiroskę można nazwać rosyjską siostrą brazylijskiego caipirinha. Lubią go zarówno kobiety jak i mężczyźni. Miło jest latem usiąść w hamaku, w cieniu drzew i rozkoszować się pysznym smakiem tego drinka.
Caipiroska idealnie smakuje przyrządzona z wódki Lubuski Vodka. Jest to najwyższej klasy alkohol premium idealny w każdej formie. Dzięki neutralnemu spirytusowi żytniemu oraz filtracji przez węgiel drzewny wódka ta uzyskała delikatny oraz łagodny smak. Sprawdza się idealnie zarówno solo jak i w drinkach. Idealnie pasuje do omawianego drinka Caipiroska. Aby go przyrządzić oprócz Lubuski Vodka 40ml potrzebujemy pół limonki, trzy łyżeczki brązowego cukru, oraz lód. Wykonanie tego drinka również jest proste i nie powinno nikomu sprawiać żadnego problemu. Wystarczy pokroić limonkę na kawałki, najlepiej na ćwiartki. Trzeba ją wrzucić do szklanki i rozgnieść. Następnie dodaje się cukier i całość dopełnia kruszonym lodem. Potem wlewa się wódkę i wszystko razem miesza. Cały dokładny przepis na drink caipiroska można znaleźć w Internecie na wielu stronach. Przepisy niewiele się od siebie różnią, choć pojawiają się różne wariacje na temat tego drinka. Prosty skład oraz ogólnodostępne składniki sprawiają, ze drink ten chętnie jest podawany zwłaszcza latem. Podaje się go na imprezach w klubach, na domówkach, garden party oraz na wielu innych okazjach. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji wypróbować tego drinka powinien jak najszybciej to nadrobić. Smak jest orzeźwiający, można go opisać jako słodko-kwaśny.
Jeśli ktoś ma dostęp do oryginalnego brazylijskiego alkoholu o nazwie Cachaca wówczas może zrobić Caipirinhę. Jeśli nie to wystarczy Lubuski Vodka i również można uzyskać oryginalny, ciekawy smak drinka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>