Tom Collins

Przepis na Tom Collins

Opis Tom Collins: 

Tom Collins – jest to jeden z najprostszych klasycznych drinków z Ginem.  Drinki z typu Collins to zazwyczaj słodko-kwaśne koktajle. Drink często mylony jest z drinkiem John Collins. Oba drinki są świetne na orzeźwienie. Jednak główną różnicą jest rodzaj Ginu użyty do ich zrobienia. Do pierwszego drinka używano tradycyjnego Old Tom Gin, natomiast drugi to aromatyczny holenderski gin jenever. Jednak my do zrobienia naszego drinka możemy użyć gin, który lubimy. Drink Tom Collins – doskonały smak  – prosty do zrobienia.

Składniki:

45 ml Gin
15 ml Syrop Cukrowy
30 ml sok z cytryny
60 ml woda gazowana
Plaster pomarańczy oraz wisienka

Sposób wykonania:

Do shakera wypełnionego lodem wlej gin, sok z cytryny oraz syrop cukrowy. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki. Przelej zawartość shakera do szklanki typu collins wypełnionej lodem. Dopełniamy drinka wodą gazowaną oraz dodajemy plasterki pomarańczy. Drinka dekorujemy plasterkiem pomarańczy oraz wisienką.

 

 

One thought on “Tom Collins

  1. Marzena

    Piszesz, ze oba te drinki roznia sie rodzajem uzytego do nich ginu. Czemu wiec w przepisie nie jest napisane jaki to jest gin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>